زباله‌های پارک جنگلی آبیدر جمع آوری می‌شود

[ad_1]

زباله‌های پارک جنگلی آبیدر فردا جمعه 23 تیرماه با مشارکت گسترده شهروندان جمع آوری می‌شود.

به گزارش نوای آبیدر، “قانع حسینی” مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری سنندج با بیان اینکه پارک جنگلی آبیدر  مهمترین تفرجگاه مردم سنندج است، گفت: یکی از مهمترین دغهدغه مدیران شهرداری و شهروندان بحث آتش سوزی در این پارک جنگلی است که در سال‌های گذشته آسیبهای زیادی به آبیدر بر اثر آتش سوزی وارد شده است.


وی اظهار کرد: این سازمان در راستای جلوگیری از آتش سوزی در پارک جنگلی آبیدر از ابتدای تیرماه امسال چندین نفر را بعنوان دیده بان بصورت شبانه روزی مستقر کرده است.


مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری سنندج افزود: یکی از عللی که کارشناسان بعنوان عامل آتش سوزی در پارکهای جنگلی در فصول گرم سال بر آن تاکید دارند به جا ماندن زباله ها دردامن طبیعت است.


 حسینی ادامه داد: زباله های نظیر کاغذ، دستمال کاغذی، شیشه از جمله زباله های هستند که احتمال شعله ور شدن و بروز آتش سوزی در آبیدر را دارد.


وی از پاکسازی زبالههای آبیدر با همکاری هیئت کوهنوردان شهرستان سنندج و شهروندان خبر داد و گفت: شهروندان می توانند ساعت 7 صبح روز جمعه 23 تیرماه با حضور در مقابل سازمان پارکها واقع در پارک 28 دی آبیدر ما را در پاکسازی آبیدر یاری نمایند.


مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری سنندج با بیان اینکه نایلون زباله به اندازه کافی تهیه شده است ابراز امیداوری نمود با حضور پرشور شهروندان در طرح پاکسازی آبیدر بتوانیم ضمن جمع آوری زباله های طبیعت گام اساسی در جهت کاهش آتش سوزی در این پارک جنگلی برداریم. 

 

 

نوای آبیدر - جمع آوری زباله‌های کوه آبیدر سنندج

 

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *