شرکت برق کُردستان: در مصرف برق صرفه جویی کنید

[ad_1]

به‌ دنبال افزایش و رشد قابل توجه مصرف در کردستان، شرکت توزیع نیروی برق استان در اطلاعیه ای از مردم و مشترکان برق خواست بصورت جدی در مصرف برق صرفه جویی کنند.

به گزارش نوای آبیدر، شرکت توزیع نیروی برق استان کُردستان در اطلاعیه‌ای آورده است: با توجه به افزایش مستمر دما و پایداری هوای گرم در همه بخش‌های کشور، طی روزهای اخیر، شاهد افزایش بی‌سابقه مصرف برق در کشور و استان بوده ایم و در چنین شرایطی برای جلوگیری از بروز خاموشی، بخصوص در استان‌های گرمسیر کشور، بیش از هر زمان دیگر به مدیریت مصرف برق نیازمندیم.


این اطلاعیه افزوده است: روز چهارشنبه 14 تیرماه مصرف برق استان به رقم پیک سال گذشته نزدیک شد و با این روند مصرف، روزهای سختی پیش رو خواهد بود و از عموم مردم و مشترکین در تمامی بخش‌ها تقاضا می شود تا با کاهش و مدیریت مصرف برق به‌ویژه در ساعت‌های اوج بار (11 الی 16 و 20 الی 24) کارکنان صنعت برق را در ارائه هرچه بیشتر خدمات و تأمین برق پایدار یاری دهند.


در ادامه این اطلاعیه راهکارهای ساده برای کاهش مصرف برق به شرح ذیل آمده است:


– در کولرهای آبی تا حد امکان از دور کُند کولر استفاده شود.

-دمای مناسب برای تنظیم ترموستات در کولرهای گازی بین 23 تا 25 درجه سانتی‌گراد است.

– هنگام استفاده از کولر یا وسایل سرمایشی، تا حد امکان از لوازم پرمصرف برقی مانند اتو، لباسشویی، ظرف‌شویی و جاروبرقی به‌طور همزمان به‌ویژه در ساعات اوج بار استفاده نشود.

– خاموش کردن لامپ‌های اضافی و استفاده از روشنایی طبیعی در روز، ساده‌ترین راه صرفه‌جویی در مصرف برق است.


تعداد مشترکان برق استان کردستان در حال حاضر به 603 هزار مشترک رسده است و 85 درصد این مشترکین در بخش خانگی قرار دارند.

 

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *