منتقد باید دهانش دوخته شود حتی اگر شخصیتی مذهبی باشد!

[ad_1]

خبر وصول شکایت دولتی‌ها در کُردستان از امام جمعه موقت سنندج خبر داغ پساانتخاباتی است که فضای رسانه‌ای استان را تحت تاثیر خود قرار داده است.

به گزارش نوای آبیدر، انتخابات اردیبهشت 96 با تمامی فراز و نشیب‌هایی که داشت به نفع حسن روحانی و تیم وی تمام شد، امام حواشی و تبعات آن کماکان دامن‌گیر بسیاری از افراد می‌شود.

 

در تازه‌ترین رویداد پس از انتخابات اردیبهشت 96، ماموستا راستی، امام جمعه موقت سنندج از سوی دولتی‌ها مورد شکایت قرار گرفته است.

 

این خبر را گروسی، رئیس کل دادگستری در جمع خبرنگاران اعلام کرد و گفت: نمایندگان دولت روحانی در کُردستان از ماموستا راستی به دلیل اظهارنظر وی در خصوص عملکرد دولت و آقای روحانی طرح شکایت کرده‌اند.

 

وی تصریح کرد: بنده اعتقاد دارم شائبه‌ای که ماموستا راستی که علیه و یا له کاندیدایی طرفداری کند و یا اینکه خدمات دولت را زیرسوال ببرد وجود ندارد هر چند موضوع وی همانند یک موضوع عادی در جریان رسیدگی است.

 

گروسی به جزئیات خبر اشاره‌ای نکرده اما انتقادی‌ترین سخنان ماموستا راستی به مصاحبه وی با خبرگزاری تسنیم و انتشار آن در چند روز قبل از انتخابات باز می‌گردد که در آن وی عنوان کرده بود که آقای روحانی با وعده‌هایش ۴ سال کردستانی‌ها را سر کار گذاشت و مردم کردستان دیگر به “روحانی”‌ اعتماد نمی‌کنند.

 

این خبر داغ پسا انتخاباتی که فضای رسانه‌های کُردستان را تحت تاثیر خود قرار داده، این سوال را در اذهان متبادر کرده که دولت واقعا تا این حد انتقاد را بر نمی‌تابد؟

 

تیم خسته زاهدی در کُردستان که بسیاری از پست‌های داخل استانداری و ادارات را با استفاده از ارتباطات سیاسی افراد به ستاد روحانی به دست آورده‌اند، اکنون اینگونه با منتقدین برخورد می‌کنند.

 

رویکرد گازانبری دولتی‌ها در کُردستان در سال‌های اخیر با منتقدین به نحوی بوده که هر آنچه که در توانشان بوده برای دوختن دهان منتقدین بکار بسته‌اند تا اجازه ندهند که واقعیات استان کُردستان همچون بحران بیکاری، سیاسی کاری محض مدیران، غیرمتخصص بودن برخی از پست‌ها، وضعیت وخیم اقتصادی و معیشت مردم برای مردم آشکار شود.

 

با این حال مردم کُردستان بار دیگر حسن روحانی را برگزدیند تا شاید وی به اشتباهات خود در کُردستان در نجوه چیدن تیم خود پی برده و اینبار تیمی متخصص، متعهد، بومی و دلسوز – نه مرکز ایران نشین و تاجر! – را استانداری کُردستان جهت رفع مشکلات موجود برگزیند.

 

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *