پشت پرده‌های عزل جناحی و سیاسی مشاور امور ایثارگران استانداری کُردستان

[ad_1]

افرادی از استانداری کُردستان با مدیریت کدخدای خودخوانده ستاد روحانی در اقدامی قابل تامل و تنها به دلیل عدم همراهی در انتخابات، مشاور ایثارگران استانداری را عزل و فردی در جریان خود را در این پست منصوب کردند.

به گزارش نوای آبیدر، دولت یازدهم که انتخابات 29 اردیبهشت را با موفقیت پشت سر گذاشت و به زعم خود آنها توانستند دهان منتقدین دولت را ببندند، در سلسله اقداماتی درصدد حذف تمام نیروهای ارزشی و انقلابی از مجموعه استانداری کُردستان هستند.

 

در تازه ترین اقدام کت و شلواری‌های سیاسی استانداری با محوریت کدخدای خودخوانده ستاد روحانی در کُردستان، مشاور امور ایثارگران استانداری کُردستان که از فرزندان شاهد و جزو نیروهای معدود ارزشی و غیرسیاسی استانداری بود، از چرخه استانداری حذف شد.

 

در مقابل، شنبه 3 تیرماه، خبر انتصاب کریمی، مشاور جدید امور ایثارگران استاندار کُردستان بر روی سایت این مجموعه قرار گرفت تا خبر چند هفته قبل نوای آبیدر با عنوان “شانتاژ خبری کدخدای خود خوانده ستاد روحانی در کُردستان” مهر تائید بخورد.

 

بر اساس رصدهای میدانی سایت نوای آبیدر، دولتی‌های در کُردستان با ظرافت خاصی به دنبال بایکوت و حذف تمامی نیروهای اصولگرا و انقلابی از استانداری هستند که با عزل مشاور امور ایثارگران استانداری کُردستان کلید خورد و احتمالا در آینده نیز خبرهای بیشتری از این حرکات سیاسی و باندی منتشر خواهد شد.

 

شنیده‌ها حاکی از آن دارد که در زمان انتخابات فشاری مضاعف بر روی تمامی نیروهای استانداری از جمله مشاور ایثارگران برای همراهی با موج بنفش روحانی بوده که با توجه به عدم حضور مشاور قبلی، این عزل و حذف صورت گرفته است.

 

کدخدای خود خوانده ستاد روحانی در کُردستان که خود از خانواده شهدا می‌باشد را می‌توان اصلی‌ترین فرد در این حرکت کاملا سیاسی تلقی کرد.

 

نکته قابل تامل اینجاست که وی بازداشت یکی از مدیران سیاسی، باندی و دولتی در استانداری را تلفات انتخابات خواند، اما حذف مشاور ایثارگان استانداری که کارهای شایانی در راستای حفظ فرهنگ ایثار و شهادت در استان انجام داده بود را تلفات محسوب نکرده است.

 

سایت نوای آبیدر در راستای شفاف سازی این موضوع در آینده‌ای نزدیک پشت پرده‌های بیشتری – تمامی اسناد و خبرها موجود است – از این عزل و نصب سیاسی منتشر خواهد کرد تا مردم شریف کُردستان دولتمردان دولت دوازدهم را بهتر بشناسند.

 

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *